Kupi Prodaj Живеалишта

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 133

1 Se prodava stan na prvi kat Novo lisice na pocetok, cetvorosoben | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava stan na prvi kat Novo lisice na pocetok, cetvorosoben

Na prvi kat od 4 ,se prodava cetvorosoben stan 119m2 i 4m2 podrum, so dve vlezni vrati-blindor,stanot e deliv,3 spalni s...

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Skopje

107,000 ден

Зачувај
1 Се продава четворособен стан ,почеток на Ново Лисиче | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава четворособен стан ,почеток на Ново Лисиче

На први кат,во ниска зграда,се продава 119м2 плус 4м2 подрум,3 спални ,гардеробер ,2 бањи и тоалет,три тераси,една затво...

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Skopje

107,000 ден

Зачувај
0 стан во нас. Ченто | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Стан во нас. Ченто

Продавам стан во нас. Ченто, во прилично нова зграда (градба 2014 год) прв сопственик. Станот е 46 m2 со вклучена тераса...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

36,000 ден

Зачувај
4 ИЗДАВАМ НАМЕСТЕН СТАН ВО МИЧУРИН 90 М2 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ИЗДАВАМ НАМЕСТЕН СТАН ВО МИЧУРИН 90 М2

Станот е во поткровје, во доградба на стара зграда во Мичурин, блиску до зградата на општина Аеродром. Во добра состојба...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

16,000 ден

Зачувај
0 NIVA | Македонија, Bitola, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
NIVA

ITNO SE PRODAVA NIVA NA SAMIOT PAT POMEGU S.BISTRICA I S.KRAVARI

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Bitola

-- ден

Зачувај
0 Купувам куќа | Македонија, Ohrid, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Купувам куќа

Купувам куќа, плевна во исправна/функционална состојба во Охрид во атарот на селата Вапила, Сирула, Расино, Плаќе. Понуд...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Ohrid

1 ден

Зачувај
0 СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2

СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2

СЕ ИЗДАВА наместен спрат од куќа, со посебен влез, КИСЕЛА ВОДА, 55м2.

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Komodi i plakari po merka | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Komodi i plakari po merka

Izrabotuvam komodi, plakari i kujni po merka (se od iverica)

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
8 Издавање-Боемска улица | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Издавање-Боемска улица

Се изнајмува простор во Боемска уличка во Дебар Маало, погоден за секоја намена. Просторот се состои од две конференциск...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
10 Издавање-Боемска улица | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Издавање-Боемска улица

Се издава простор од 120 м2 во Центар, Дебар маало, Боемска уличка, погоден за секоја намена. Се наоѓа на први спрат...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај
0 Изнајмувам куќа од 50м2 во центарот на Ѓорче Петров | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Изнајмувам куќа од 50м2 во центарот на Ѓорче Петров

Изнајмувам куќа од 50м2 во центарот на Ѓорче Петров.Контакт 070 275 237 Лазо

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.