Пријавете се за побрз пристап до најдобрите договори. Кликнете тука ако немате сметка.

Prodavam menuvam DVD Players Aiwa - Quadro Физичко лице

пред 9 месеци Технологија - CD / DVD - Книги - Филмови  Skopje
Локација: Skopje
Цена: -- ден По договор

Odlicno socuvani funkcionalni DVD Players

Aiwa XD-DV480EZ -cita orginali DVD mp3 CD

Quadro DVD705 DivX cita skoro se DVD mp3 CD orginal ili copii

si funkcioniraat odlicno imaat i dvata modeli orginal dalecinski upravuvac - nemat HDMI vlez ili USB vlez

moze zamena za muzicki CD Player pojacalo risiver so moja doplata ili bez doplata

javete se ili pisete na Viber

Specifikacii

Aiwa XD-DV480EZ

Power supply 230 V AC, 50 Hz

Power consumption 16 W

Power consumption in standby mode

2.9 W

Weight 2.9 kg

External dimensions 430 × 88 × 244 mm (w × h × d)

Laser Semiconductor Laser,

wavelength 650/780 nm

Signal format PAL/NTSC

Supported discs DVD video discs

12 cm (single-sided single-layer,

single-sided double-layer,

double-sided double-layer)

8 cm (single-sided single-layer,

single-sided double-layer,

double-sided double-layer)

Compact discs (CD-DA, video CD)

12 cm and 8 cm discs

S video output Y output: 1 Vp-p (75 ohms, sync

negative)

C output: 0.3 Vp-p

1 Mini Din 4 pin

Video output Video composite output

1 Vp-p (75 ohms, sync negative)

1 RCA jack

1 Scart connector

Audio output Digital output

0.5 Vp-p (75 ohms)

1 Fiber optical connector

1 RCA jack

Analogue output

2.0 Vrms (1kHz, 0dB,

330 ohms)

1 RCA jacks (L/R)

Audio output characteristics

Signal to noise ratio

More than 100 dB (EIAJ)

Dynamic range

More than 90 dB (EIAJ)

Harmonic distortion

0.008%

Frequency range:

CD/VCD: 4 Hz to 20 kHz

DVD: 4 Hz to 22k Hz (48 kHz

sampling)

4 Hz to 44 kHz (96 kHz

sampling)

Wow and flutter: unmeasurable

Operating conditions 5˚C to 35˚C

Accessories Video cable (1)

Audio cable (1)

Remote control (1)

moze zamena za muzicki CD Player pojacalo risiver so moja doplata ili bez doplata

javete se ili pisete na Viber

Дополнителни детали

Статус Се користи
Електронски Бренд Other

 
Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.