Kupi Prodaj Живеалишта

Сакате да ја продадете вашата куќа? Барате куќа? Најлесен начин да го купите и продадете вашиот дом zaprodazba.mk

Вкупни огласи : 58

10 Се продава стан во строг Центар, до зградата на Европска Унија | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се продава стан во строг Центар, до зградата на Европска Унија

Се продава стан до зградата на Европска Унија, во строг Центар, една дневна и две спални соби, кујна, шпајз и две тераси...

Ф   пред 1 седмица - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај
9 ИЗДАВАМ НОВ НЕВСЕЛУВАН СТАН | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ИЗДАВАМ НОВ НЕВСЕЛУВАН СТАН

Се издава нов стан на први кат за деловен објект(канцеларии) 58m2 со две простории и двете излеваат на тараса,ходник,опр...

  пред 1 седмица - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај
10 ИЗДАВАМ СТАН ВО КАРПОШ 4 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ИЗДАВАМ СТАН ВО КАРПОШ 4

Издавам комплетно наместен стан, штотуку реновиран, во уредна состојба.Греењето е на струја,а има дополнително и клима...

Ф   пред 1 седмица - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај
0 СЕ ИЗДАВА СТАН ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
СЕ ИЗДАВА СТАН ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

СЕ ИЗДАВА НЕНАМЕСТЕН СТАН ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ВО БЛИЗИНА НА ЦРКВАТА НА МИРНА ЛОКАЦИЈА ВО ЗГРАДА СО ТРИ СПРАТА.СТАНОТ Е СО...

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај
10 Se iznajmuva stan vo Kozle,sproti bivsa Alumina.Na prizemje, 51m2, so centralno gratsko parno,klima, terasa 5m2, | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se iznajmuva stan vo Kozle,sproti bivsa Alumina.Na prizemje, 51m2, so...

Se iznajmuva stan vo Kozle,sproti bivsa Alumina. Na prizemje, 51m2, so centralno gratsko parno,klima, terasa 5m2prazen,...

Ф   пред 2 седмици - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

10,000 ден

Зачувај
1 Se prodava stan vo aerodrom | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava stan vo aerodrom

Se prodava stan vo Aerodrom

Ф   пред 4 седмици - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

1,000 ден

Зачувај
1 Se prodava stan vo Radisani,prv vlez | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se prodava stan vo Radisani,prv vlez

Stanot e na potkrovje (4ti sprat),ima dva balkoni,detska soba,spalna soba,dnevna,kujna ,wc,hodnik i isto taka moze da se...

Ф   пред 1 месец - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај
1 All Seasons Residence Zlatibor | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
All Seasons Residence Zlatibor

Iskoristite promotivne cene smestaja u martu i aprilu u All seasons residence luksuzno opremljenim i modernim Apartmanim...

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај
10 rent apartment 97 m2 in Debar Malo | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Rent apartment 97 m2 in Debar Malo

SUPER LUXURY FURNISHED APARTMENT IN CENTER OF SKOPJE - DEBAR MALO

Ф   пред 2 месеци - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

40,000 ден

Зачувај
5 Prodavam Kuka vo Volkovo | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Prodavam Kuka vo Volkovo

Prodavam Kuka vo Volkovo na mirna lokacija . Odma do avtobuska ,marketi . 180m2. So 600 m2 dvor Renovirana kujna dnevn...

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

4.40 ден

Зачувај
3 Se izdava stan vo Aerodrom, Zeleznicka | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Se izdava stan vo Aerodrom, Zeleznicka

Mal stan vednas do NEOKOM, odlicna lokacija, mali reziski trosoci, parno, lift, klima, namesten, 2 sprat, bez posebna sp...

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

11,000 ден

Зачувај
0 Се издава стан во Карпош 1 | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Се издава стан во Карпош 1

Комплетно реновиран опремен стан на прв кат со парно,лифт,подрум на одлична локација.Контакт 078 470 484

Ф   пред 3 месеци - Живеалишта -   Skopje - 3.02км

-- ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!

Што треба да се земе предвид при купување на половна куќа

Постојат многу работи за кои треба да се внимава при купување куќа, како и некои работи што треба да се земат во предвид при купување на половна куќа.

1. Прегледајте ги вашите потреби

Кога купувате куќа, прво мора да започнете со идентификување на вашите потреби. Треба да одлучите за која големина на стан, колку собен ви треба.

2. Каде треба да биде локацијата на куќата?

Локацијата на куќата што сакате да ја купите е исто така важен проблем. Ако сите членови на семејството работат во централните области или одат на училиште, ќе го подобри вашиот квалитет на живот ако вашата куќа би се наоѓала во близина на центарот.

3. Погледнете во близина на транспортниите сретства

Запомнете, се разбира, за да купите куќа од централното маало, треба да не одделите погоем буџет. Ако централно сместената куќа премногу ќе го притиска вашиот буџет, овој пат треба да обрнете внимание на локацијата на куќата до транспортните средства.

4. Добијте информации од соседните кандидати

Ако размислувате да купите втор дом, можете да добиете информации од соседите кои живеат таму за да дознаете за живеалиштето.

5. Корисно е да се провери внатрешноста на куќатас

Многу е важно да се испита самата куќа. Физичката состојба на куќата, колку и како се користи, дали се потребни дополнителни трошоци кои ќе бидат важни во процесот на купување на куќа.

Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.