Pабота

Вкупни огласи : 19

0 Promoterke, konobarice, hostese | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Promoterke, konobarice, hostese

Posao u Svajcarskoj za promoterke, hostese i konobarice za rad u kaficima i klubovima.Fiksna plata od 1000-1200 franak...

Ф   пред 5 денови - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 Potrebne promoterke-hostese za rad u kafe-klubovima u Svajcarskoj | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Potrebne promoterke-hostese za rad u kafe-klubovima u Svajcarskoj

Potrebne promoterke-hostese za rad u kafe-klubovima u Svajcarskoj.Obezbeđeni su smestaj,fiksna plata + procenat + bonu...

Ф   пред 1 месец - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 Остапување на фирма - ПЕКАРА | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Остапување на фирма - ПЕКАРА

Се отстапува фирмата Биовитал, за производство на брашно и интегрални лебови, комплетно со инвертар, која ги носи сите п...

Ф   пред 1 месец - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 Posao u Hrvatskoj, Sloveniji i Svajcarskoj | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Posao u Hrvatskoj, Sloveniji i Svajcarskoj

Potrebne promoterke, hostese, frizerke, konobarice, sankerice, pekarke, poslasticarke, recepcionarke, sobarice, pomocne...

Ф   пред 1 месец - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 Potrebni radnici u građevini za rad u Nemačkoj | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Potrebni radnici u građevini za rad u Nemačkoj

Kompaniji sa višedecenijskom tradicijom u gradjevinarstvu potrebni radnici sa EU pasošem za stalan posao u Nemačkoj:Br...

Ф   пред 1 месец - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 Rabota vo notarska kancelarija | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Rabota vo notarska kancelarija

Se bara pravnik isklucivo so rabotno iskustvo za rabota vo notarska kancelarija na notar Drita Limani. Plata 25.000,00 d...

  пред 2 месеци - Pабота -   Skopje - 4.93км

25,000 ден

Зачувај
0 Posao u gradljvini u Istri i Rijeci preko cele godine | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Posao u gradljvini u Istri i Rijeci preko cele godine

Hitno potreban veci broj majstora za posao preko cele godine u Istri i Rijeci i to za sledece pozicije:Tesar, zidar, a...

  пред 2 месеци - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 Ги барам Кнауфер и Молер да работат во Хрватска | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Ги барам Кнауфер и Молер да работат во Хрватска

Tražim Knauffer i Moller koji će raditi u Hrvatskoj. Sati do 8 €, stan, hrana i prijevoz plaćeni, zaposlenje i prijava....

  пред 3 месеци - Pабота -   Skopje - 4.93км

100,000 ден

Зачувај
0 vodoinstalaterski uslugi | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Vodoinstalaterski uslugi

Vodoinstalaterski uslugi

Ф   пред 7 месеци - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 хаусмајстор | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Хаусмајстор

Отворени се повеќе работни места за хаусмајстори од повеќе области и тоа: (електрика,машинство,браварство,одржување на к...

  пред 9 месеци - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ има потреба од нови вработени за работната позиција:Продавач/ка | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ има потреба од нови вработени за работната позици...

ДПТУ “РЕПТИЛ’’ ДООЕЛ има потреба од новивработени за работната позиција:Продавач/ка:* ССС средно образование;*со...

  пред 1 месец - Pабота -   Skopje - 4.93км

-- ден

Зачувај
0 wizz air bilet | Македонија, Skopje, огласи, oglasi, zaprodazba.mk
Wizz air bilet

Wizz air bilet termin: 26avgustSkopje-Nuremberg12:25 - 14:30od vasa strana e potrebno da napravite promena na IME i PRE...

Ф   пред 1 година - Pабота -   Skopje - 4.93км

100 ден

Зачувај

Дали добивате нешто за продажба или изнајмување?

Продадете ги вашите производи и услуги преку интернет БЕСПЛАТНО. Тоа е полесно отколку што мислите!
Почни сега!
Испратете бесплатни класифицирани ...

Испратете бесплатни класифицирани ...

Дали имате нешто да продавате, да изнајмувате, каква било услуга за понуда или понуда за работа? Објавете ја на Zaprodazba.mk, тоа е бесплатно, за локален бизнис и многу лесна за употреба!

Креирајте и управувајте со предметите

Креирајте и управувајте со предметите

Станете бестселер или купувач. Креирајте и управувајте со вашите огласи. Поставете ги вашите стари огласи, итн.

Направете своја листа на омилени огласи. Oглаcи Macedonija

Направете своја листа на омилени огласи.

Направете своја листа на омилени огласи. И зачувајте го вашето пребарување. Немој да заборавиш било каков договор.